Поради для зняття нервового напруження перед виступом

1.     Не намагайтеся боротися з хвилюванням. Нехай хвилювання буде піднесеним і допоможе вам.

2.     Перед виступом пройдіться швидким кроком. Така прогулянка знімає м'язове напруження (можна гарантувати, що у вас після неї не тремтітимуть коліна). Вона позбавляє надмірного збудження і знижує кров'яний тиск.

3.     Перед виступом не сидіть схрестивши ноги. Поставте обидві ступні на підлогу і подайтеся всім тілом вперед. Дихайте рівно.

4.     В очікуванні виступу тримайте руки вільно опущеними з боків. Ви відчуєте, як напруження покидає їх і йде в підлогу.

5.     Тримаючи руки опущеними, потрусіть кистями, поворушіть пальцями. Це посилить кровообіг, допоможе зняти напруження.

6.     Кілька разів поворушіть щелепою назад і вперед. Якщо при цьому ви почули хрускіт кісток, значить, ви перенапружені, а після такої вправи вам стане легше розкривати рот.

7.     Порахуйте зуби язиком з внутрішньої сторони.

8.     Випробуйте старий добрий спосіб - глибоке дихання. Коли ви вдихаєте, живіт повинен випинатися.

9.     Перед самим початком виступу скажіть собі: «Спокійно». Так ви говорите своєму мозку, м'язам, нервам, кровоносній системі, що потрібно заспокоїтися і розслабитися.

За матеріалами Присяжнюк Н. Ю.